Osoby, które zastanawiają się nad możliwościami stwarzanymi przez mezoterapię igłową, mają co najmniej kilka pytań. Zwykle interesuje je to, czy konieczność stosowania igieł nie wpływa na obniżony komfort zabiegu. Rozmowa z nimi ujawnia jednak także szereg innych wątpliwości. Dziś można mówić o doskonałym czasie, aby rozprawić się z nimi.
Igły w mezoterapii i ich rola
Aby zrozumieć, dlaczego mezoterapia igłowa korzysta właśnie z igieł, warto przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące budowy ludzkiej skóry. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że jest ona zbudowana z trzech warstw. Zwykle koncentrujemy się na naskórku, który pełni funkcję ochronną. To właśnie ona sprawia też, że jedynie niewielki odsetek substancji obecnych w klasycznych preparatach kosmetycznych do stosowania zewnętrznego, jest w stanie przeniknąć przez niego. A przecież kolejne warstwy skóry są nie mniej ważne niż naskórek. Ich kondycja w istotny sposób wpływa na nasz wygląd. Mając to na uwadze trudno dziwić się, że od lat poszukuje się sposobów na przekazanie także im cennych substancji odżywczych. Mezoterapia igłowa jest jednym z tych, które przynoszą najbardziej spektakularne rezultaty.
Kto i dlaczego powinien przetestować mezoterapię igłową?
Mezoterapia igłowa to przykład zabiegu, którym powinny zainteresować się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Trudno mówić przy tym o jednym jego efekcie. Obecnie mamy do czynienia z coraz większą liczbą dostępnych koktajli, mezoterapia może więc rozwiązywać szereg zróżnicowanych problemów. Jej zaletą jest nie tylko skuteczność działania. Osoby poddające się zabiegowi są uczulane na to, że już po jego zakończeniu muszą dbać w szczególny sposób o skórę. Ta jednak goi się bardzo szybko, a do tego ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych zostało ograniczone do minimum. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, mezoterapia nie zmusza do unikania ekspozycji na promienie słoneczne. Możemy więc zdecydować się na nią nie tylko wiosną, ale również latem.
Oczywiście, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych zabiegów, nie jest zalecana każdemu. Listę przeciwwskazań otwiera ciąża i okres karmienia piersią. Niebezpieczne są także choroby metaboliczne i schorzenia metaboliczne. Czasowym przeciwwskazaniem jest przede wszystkim opryszczka oraz miejscowe stany zapalne zwiększające ryzyko powikłań.